KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11255044
nr 1125 5044
Aly Ben Salem
(1910-2001), Sverige
Blandteknik, Aly Ben Salem (1910-2001), kvinnoporträtt, signerad och dedikerad, 16/2 1963, 64x48
Aly Ben Salem, född 1910 i Tunisien, död 2001, svensk/tunisisk målare.
Utrop:
4.000 kr
Såld:
3.000 kr
måndag 28 augusti 2017
kl 19:59:35
28/8 19:54:36
- Klassiska
28 aug
Klassiska
Läs mer om Klassiska
Aly Ben Salem
Läs mer om Aly Ben Salem